• ,,JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA…

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej we Wronczynie rozpoczął się od wspólnego  zaśpiewania  hymnu państwowego Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji ,,Szkoła do Hymnu” o symbolicznej godz. 11:11.

,,Zanim nadszedł upragniony dla Polaków Dzień Niepodległości, 11 listopada 1918 r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadków najcenniejsze wartości zostały uratowane.

Utwory poetyckie oraz pieśni zaprezentowane przez uczniów klasy III szkoły podstawowej wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.

• Konkurs historyczny PATRIA NOSTRA

• W dniu 10 listopad uczniowie i absolwenci naszej szkoły wzięli udział w gali finałowej konkursu historycznego Patria Nostra. Nasz film pt. "Cenzura w PRL-u" zdobył wyróżnienie!

Link do filmu: